Aktualności

logo programu DKK
30.07.2020
Tagi: DKK

Konkurs na recenzję - nagrody za 2019 rok!

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że po długim namyśle przyznaliśmy nagrody za recenzję roku 2019 w konkursie „Klubowicze do klawiatur”! Nagrody otrzymują:

- w kategorii dorośli – Pani Maria Korczyńska z DKK działającego przy Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta w Płotach za recenzję książki „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym” Grażyny Jagielskiej. Recenzja autorstwa Pani Marii została wybrana spośród czternastu innych tekstów nagrodzonych w 2019 r. w ramach konkursu na recenzję miesiąca. Jury doceniło profesjonalizm nadesłanej recenzji przejawiający się m.in. w umiejętnym posługiwaniu się literaturoznawczą terminologią i wyjaśnianiu funkcji zabiegów formalnych zastosowanych w książce Jagielskiej. Na uwagę zasługuje również uważne i pełne wrażliwości spojrzenie recenzentki na trudną relację, która łączy głównych bohaterów,

- w kategorii dzieci i młodzież – Ewelina Rawłuszko z DKK działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bartoszycach za recenzję książki „Pozdrawiam i przepraszam” Fredrika Backmana. Jury doceniło umiejętności młodej recenzentki, która nie tylko streściła przeczytaną opowieść i wyraziła o niej swoją opinię, ale również zwróciła uwagę na jej kompozycję, kreację bohaterów, a nawet jakość tłumaczenia.  

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom!