Aktualności

07.06.2023

„Kobiety z Kórnika” w Bibliotece Narodowej

Teatr Muzyczny w Poznaniu wspólnie z Fundacją Zakłady Kórnickie zapraszają do udziału w cyklu wydarzeń „Kobiety z Kórnika”. Jest to projekt poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej (w setną rocznicę urodzin) oraz Jadwigi Zamoyskiej (w setną rocznicę śmierci). Cykl będzie miał swoją inaugurację 12 czerwca w Bibliotece Narodowej w Warszawie i potrwa do grudnia 2023 roku.

W ramach wydarzenia znani i lubiani aktorzy będą czytać teksty Wisławy Szymborskiej oraz Jadwigi Zamoyskiej w bibliotekach w całej Polsce, między innymi w takich miastach jak Warszawa, Toruń, Kielce czy Lublin.

Premierowa odsłona cyklu „Kobiety z Kórnika” odbędzie się już 12 czerwca o godzinie 18:00 w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Podczas tego wydarzenia fragmenty poezji Jadwigi Zamoyskiej i Wisławy Szymborskiej przeczytają Anna Cieślak oraz Anna Mierzwa. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbają Małgorzata Marciniak i Kuba Marciniak. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wernisaż wystawy „#Zamoyska #Szymborska – Kobiety z Kórnika”.

źródło: Biblioteka Narodowa