Aktualności

21 i 22 sierpnia Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki poświęca swojemu ambasadorowi, Józefowi Wilkoniowi. Instytut Książki podczas wydarzenia promuje czytelnictwo wśród dzieci w wieku przedszkolnym w ramach kampanii Mała książka – wielki człowiek

Już dziś w Wieliczce odbędzie się specjalny pokaz filmu “Za drzwiami wyobraźni. Józef Wilkoń” w reż. Anny Jowity Ciołkiewicz, który powstał w ramach projektu Kultura w sieci i został dofinansowany z Narodowego Centrum Kultury. Projekcja filmu zostanie poprzedzona rozmową z Barbarą Gawryluk. 

Otwarta zostanie także wystawa zrealizowana przez Instytut Książki: "Kotki, liski, tygryski… czytam o wszystkim! – ilustracje Józefa Wilkonia z książki: Pierwsze czytanki dla…" która będzie dostępna dla małych i dorosłych wielbicieli sztuki do 3 września.

W sobotę 22. sierpnia mistrz spotka się z dziećmi na dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu (pod charakterystyczną kwadratową basztą, zwaną złodziejską). To tam powstaną piękne pawie, tak charakterystyczne dla twórczości Wilkonia. Warsztaty są organizowane przez Instytut Książki, Zamek Królewski na Wawelu oraz Fundację Czas Dzieci.

Po warsztacie odbędzie się oficjalna premiera  filmu “Za drzwiami wyobraźni. Józef Wilkoń” w reż. Anny Jowity Ciołkiewicz. Tak jak dzień wcześniej o merytoryczną dyskusję zadba Barbara Gawryluk.

Na tym nie koniec. Fundacja zrealizowała wystawę plenerową i zaprasza wszystkich na artystyczny spacer Plantami Krakowskimi. W okolicach Bunkra Sztuki warto wytężyć uwagę i wypatrywać Wilkoniowych pawi. Wystawa plenerowa “Pawie pióra” Józef Wilkoń została dofinansowana z Urzędu Marszałkowskiego Miasta Krakowa w ramach projektu “Mecenas Małopolski 2020”.

Te przepiękne stworzenia będą towarzyszyły nam do 5 września.

Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji o wydarzeniach na stronie www.festiwalliteraturydzieciecej.pl