Aktualności

21.08.2023

Jesienne Targi Książki 2023 od 8 września

Tegoroczne Jesienne Targi Książki odbędą się w dniach 8-10 września na Placu Defilad w Warszawie. Impreza organizowana jest przez Fundację Historia i Kultura. Instytut Książki jest jej patronem.

Warszawskie Jesienne Targi Książki, które w 2022 roku odbyły się w Arkadach Kubickiego, są kontynuacją Plenerów Literackich, organizowanych w poprzednich latach w Ogrodzie Saskim. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się na Placu Defilad od strony Al. Jerozolimskich przed Kinoteką. 

Wydarzenie będzie połączeniem festiwalu literackiego z częścią targową. Przed wejściem do Kinoteki staną namioty z książkami oferowanymi przez wystawców, a spotkania autorskie z udziałem publiczności odbędą się nieopodal w przestrzeniach Kinoteki. Wydarzenie będzie bezpłatne dla wszystkich odwiedzających.

Na zbliżających się Jesiennych Targach Książki obecni będą wydawcy literatury pięknej, kryminałów, literatury faktu, książki dziecięcej, młodzieżowej, literatury young adults oraz komiksów. Prezentacji bogatej oferty wydawniczej towarzyszyć będzie różnorodny program spotkań z autorami, dyskusji oraz sesji autografów. Organizatorzy obiecują wiele literackich atrakcji skierowanych do najmłodszych, a także fanów i fanek gatunku young adults. Nie zabraknie nowości wydawniczych i klasyki dziecięcej i młodzieżowej literatury, a także spotkań z twórcami książek odpowiadających na najważniejsze pytania dotyczące życia młodych ludzi. We współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Komiksowym na Targach działać będzie sektor komiksowy. 

Liczba wystawców, partnerów i patronów Jesiennych Targów Książki szybko rośnie. W ich gronie są wydawnictwa, księgarnie i antykwariaty, a wśród nich m.in. Agora, Księgarnie Świat Książki, Grupa Wydawnicza Foksal, Wielka Litera, Media Rodzina, Wydawnictwo Mięta, Wydawnictwo W drodze, Księży Młyn, Wydawnictwo Lucky, Wydawnictwo Sejmowe, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Wydawnictwo Fronda, Wydawnictwo Kameleon, MUZA, Nowa Baśń, Instytut Pamięci Narodowej, Instytut Pileckiego, Vesper, Samowydawcy oraz wydawnictwa komiksowe uczestniczące w majowym Festiwalu Komiksowa Warszawa.