Aktualności

fot. Karolina Makieła / Instytut Książki
20.11.2023

Instytut Książki na Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci w Szanghaju

Zakończyły się tegoroczne Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci w Szanghaju (China Shanghai International Children’s Book Fair). Na odbywającej się w dniach 17-19 listopada jubileuszowej edycji targów był obecny Instytut Książki.

Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci w Szanghaju to jedna z najważniejszych imprez na świecie, które poświęcone są książce dziecięcej – niekiedy nazywana jest azjatyckim odpowiednikiem Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii. 

W tym roku Targi w Szanghaju odbyły się już po raz dziesiąty. W ciągu trzech dni odwiedzający mieli okazję obejrzeć ponad 30 tys. książek przeznaczonych dla osób w wieku od 0 do 16 lat. Podczas imprezy zaprezentowało się łącznie 478 wystawców z 25 krajów i regionów świata. 

Na Targach w Szanghaju nie zabrakło także różnorodnych wydarzeń towarzyszących. Podczas imprezy miały miejsce liczne seminaria, panele dyskusyjne, wystawy, a także cieszący się coraz większym prestiżem konkurs dla młodych ilustratorów – Golden Pinwheel Young Illustrators Competition.

Instytut Książki zaprezentował w Szanghaju niewielkie stoisko, na którym zwiedzający mogli bliżej zapoznać się z książkami, które znalazły się w tegorocznym katalogu „Polish Books for Children & Young Adults”. W bezpośrednim sąsiedztwie naszego stoiska swoją ofertę prezentowało także wydawnictwo Mamania. 

Ponadto reprezentantka Instytutu Książki, Karolina Makieła, wzięła udział w panelu dyskusyjnym „Interpretation and Appreciation of Non-Fiction Children's Picture Book”, podczas którego wystąpiła z prezentacją pt. „The most popular titles or authors and new creation of non-fiction picture book in Poland”.