Aktualności

archiwum Gminy Jaraczewo
29.10.2018

Filia Biblioteczna w Górze otwarta!

Nowa siedziba biblioteki w Górze, znajdująca się w narożniku boiska szkolnego, została oddana do użytku czytelników. Budowę dużego, przestronnego jednokondygnacyjnego budynku dofinansowano na kwotę 423 300 złotych. Powstał on w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 668 tys. zł. Budynek został uroczyście otwarty 12.10.2018 w samo południe, a trzy dni później w poniedziałek o godzinie 10.00 odbyło się uroczyste otwarcie biblioteki dla mieszkańców, którego dokonał burmistrz Dariusz Strugała, przekazując tym samym nowo powstały obiekt na ręce dyrektora biblioteki.

Biblioteka to nowa, przyjazna dla czytelnika przestrzeń z czytelnią, która ma stać się miejscem spotkań dla czytelników i mieszkańców Góry. Obiekt posiada piękną, przestronną wypożyczalnię z kącikiem dla dzieci, wygodną sofą i fotelami.

W okresie wiosenno-letnim będzie również działać czytelnia na dachu, na której będą organizowane spotkania. Między biblioteką i szkołą podstawową powstała ścieżka edukacyjna. Można na niej zapoznać się z epokami literackimi i wybranymi polskimi pisarzami.