Aktualności

25.06.2024

Festiwal Początek Sezonu w Bydgoszczy rozpocznie się w czwartek

Już w najbliższy czwartek rozpocznie się pierwsza edycja nowego festiwalu literackiego w Bydgoszczy. Program trwającej do niedzieli imprezy jest naprawdę bogaty i wszystko wskazuje na to, że Festiwal Początek Sezonu nie będzie tylko jednorazowym wydarzeniem.

Jak przekazują organizatorzy, Festiwal Początek Sezonu jest interdyscyplinarny, jednak rzut oka na program imprezy wystarcza, by przekonać się, że różnorodne wydarzenia skupiać się będą właśnie wokół literatury. Zgodnie z nazwą, festiwal ma być dla mieszkańców Bydgoszczy intensywną rozgrzewką przez kulturalnym sezonem letnim.

W programie festiwalu znalazły się m.in. koncert, slam poetycki, literackie spacery, warsztaty historii mówionej, piknik rodzinny oraz liczne dyskusje i spotkania autorskie. Nie zabraknie także wydarzeń skierowanych do najmłodszych odbiorców literatury. Wśród autorów, którzy w różnej roli wezmą udział w festiwalu znaleźli się m.in.: Mikołaj Grynberg, Barbara Sadurska, Olga Drenda, Ryszard Koziołek, Grzegorz Bogdał, Urszula Honek, Stanisław Łubieński, Maciej Płaza, Zyta Rudzka, Andrzej Stasiuk, Piotr Sommer, Zofia Stanecka, Dorota Masłowska, Jacek Dehnel, Mikołaj Łoziński czy Wojciech Bonowicz.

W skład zespołu przygotowującego festiwal weszli m.in.: Justyna Sobolewska, Adam Wajrak, Grzegorz Kasdepke czy były dyrektor Instytutu Książki Grzegorz Gauden. 

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć TUTAJ.

RP / źródło: Festiwal Początek Sezonu