Aktualności

20.05.2021

Festiwal Książki Opole w czerwcu

V Festiwal Książki Opole 2021 odbędzie się w dniach 11-13 czerwca w centrum miasta Opola. Organizatorzy zapraszają na plener wydawniczy i rozmowy z autorami książek.

„W drugi weekend czerwca będziemy gościć pisarzy, osoby związane z kulturą i muzyką. Na plenerze wydawniczym, w których udział biorą największe polskie wydawnictwa, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe. Wydarzenie będzie miało miejsce na Placu Wolności i jak w latach poprzednich zielony park zamieni się w tętniące życiem Miasteczko Literackie” – czytamy w komunikacie.

Festiwal od 2016 roku pokazuje mieszkańcom Opola oraz przybyłym gościom, że warto czytać, pisać i tworzyć. Łącznie we wszystkich edycjach do tej pory wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób, odbyło się blisko 200 spotkań autorskich, a do Opola przyjechało ponad 300 wydawnictw.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Organizatorzy współpracują również z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu. Festiwal wspiera również Zakład Komunalny w Opolu.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]