Aktualności

14.02.2022

Ferie z książką w Polskim Radiu Dzieciom

Dziś wystartowała akcja  „Ferie z Książką”. W „Poranku w Polskim Radiu Dzieciom”  (od godz. 8.45). Justyna Bednarek – popularna autorka książek opowiada w niej m. in. o tym, jak znaleźć interesujący temat i jak czytać, żeby się nie nudzić. Na miłośników literatury czekają wyjątkowe tytuły.

Polskie Radio Dzieciom przygotowało kolejną atrakcję na czas ferii 2022. Już od poniedziałku 14 lutego, kiedy rozpoczynają się ferie w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim, Polskie Radio Dzieciom zaprasza na akcję „Ferie z Książką”, gdzie przedstawiane będą doceniane przez dzieci książki i ciekawe historie związane z ich powstawaniem. Antena po raz kolejny chce pokazać, że czytanie może być prawdziwą przyjemnością, a czas ferii to wymarzona przestrzeń do wypełnienia jej ciekawą literaturą. Dlatego właśnie osobą, która pomoże to udowodnić jest ceniona Justyna Bednarek. Jej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” ilustrowane przez Daniela de Latoura zdobyły Nagrodę Literacką m. st. Warszawy, zaś głosami czytelników wygrały konkurs Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka" 2015. Stały się również lekturą szkolną i zostały przetłumaczone na 9 języków. Trwają prace nad serialem animowanym na podstawie Skarpetek (koprodukcja polsko-portugalska).

Podczas spotkań w „Poranku w Polskim Radiu Dzieciom” słuchacze będą mieli szansę nie tylko poznać bogaty literacki dorobek Justyny Bednarek, ale także dowiedzieć się, kiedy zaczęła się Jej przygoda z czytaniem, jakie książki zajmują najważniejsze miejsce w Jej domowej biblioteczce oraz kim są Jej ukochani bohaterowie literaccy. Autorka podpowie również, jak znaleźć temat, który nas interesuje, skąd się biorą nowe pomysły w głowie pisarza, a także jak stworzyć dobrą opowieść i jaki jest klucz do literackiego świata.