Aktualności

08.10.2018
Tagi: Czytaj PL

Emce kwadrat Ambasadorem akcji Czytaj PL!

Do grona Ambasadorów akcji Czytaj PL i jej szkolnej odsłony „Upoluj swoją książkę” dołączyło Emce kwadrat!

Zachęcamy do obejrzenia ich najnowszego odcinka, w którym zdradzą Wam sekret, jaka książka będzie jednym z bestsellerów udostępnianych w tegorocznej edycji projektu: https://www.youtube.com/watch?v=pPABUk8okr8

Ambasadorami akcji mogą też zostać uczniowie szkół średnich, którzy chcą promować czytanie wśród swoich znajomych. W ramach drugiej edycji projektu „Upoluj swoją książkę” skierowanego do młodzieży szkół ponadpodstawowych przygotowaliśmy dla nich tysiąc darmowych koszulek z kodem dającym dostęp do 12 książkowych bestsellerów.

Aby zostać Ambasadorem czytelnictwa w swojej szkole, uczniowie powinni do 10 października wypełnić formularz na stronie http://ambasador.czytajpl.pl/. Koszulki dostanie 1000 osób, które w najciekawszy sposób opiszą, jak będą promowały akcję w swojej szkole.

Uczniowie, którzy okażą się najlepszymi Ambasadorami czytelnictwa, otrzymają wspaniałe nagrody dla siebie i dla swojej szkoły!

Czytaj PL to największa akcja czytelnicza w kraju, a kto wie, czy także nie na świecie. Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków.  Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z blisko 7000 nośników na terenie całego kraju (w tym w 1000 szkół). Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć polskie i światowe bestsellery. Czytać i słuchać bestsellerowych książek będzie można przez cały listopad.