Aktualności

08.05.2023

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 2023

Od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od lat oznacza także początek Tygodnia Bibliotek.

Tydzień Bibliotek to czas, w którym książnice wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników poprzez organizację okolicznościowych wydarzeń: spotkań, konferencji czy warsztatów. W tym roku Tydzień Bibliotek odbędzie się pod hasłem  „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”, bo – jak mówi autorka hasła Jolanta Poważyńska z Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Wałbrzychu – „Oferta Biblioteki jest tak różnorodna i dostosowana do potrzeb użytkowników, że każdy znajdzie coś w niej interesującego. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać”. Najświeższe informacje o tym, co przygotowały dla Was biblioteki, znajdziecie na stronie: tydzienbibliotek.sbp.pl

Drodzy Bibliotekarze! W dniu Waszego święta życzymy Wam więcej czytelników niż książek, a także radości i satysfakcji z pracy i tego, byście nigdy nie zapominali, jak ważne i cenne jest to, co robicie! Dziękujemy też za Wasze oddanie, zaangażowanie, wiedzę oraz uśmiech i dobre rady dla czytelników, a także za to, że wspaniale pomagacie nam realizować projekt „Mała książka – wielki człowiek”.