Aktualności

fot. Łukasz Jarocki / Instytut Książki
03.02.2023

Dobiegł końca czwarty dzień Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej

Czwartego dnia Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej (Taipei International Book Exhibition TIBE) na polskim stoisku znów nie zabrakło ciekawych wydarzeń. Należały do nich m.in. spotkanie z poetką Marzanną Bogumiłą Kielar, reportażystą Witoldem Szabłowskim oraz warsztaty malarskie dla dzieci, które poprowadził Piotr Socha.

Wydarzenia zorganizowane przez Instytut Książki i Biuro Polskie w Tajpej czwartego dnia Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej ponownie wzbudziły duże zainteresowanie zgromadzonych na targach gości. Tym razem najwięcej osób przyciągnęło do polskiego stoiska spotkanie z Witoldem Szabłowskim, autorem takich reportaży jak „Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji”, „Tańczące niedźwiedzie”, „Jak nakarmić dyktatora” czy „Rosja od kuchni. Jak zbudować imperium nożem, chochlą i widelcem”.

W dzisiejszym programie znalazły się:

10:15 – Warsztaty malarskie dla dzieci w wieku 6-12 lat, które poprowadził Piotr Socha.

13:00 – Spotkanie z Rafałem Kosikiem.

14:15 – Panel dyskusyjny poświęcony śmieciom z udziałem Stanisława Łubieńskiego i Hung-Chi Liao.

16:45 – Spotkanie z Marzanną Bogumiłą Kielar.

18:00 – Spotkanie z Witoldem Szabłowskim.

19:30 – Wieczór z głośnym czytaniem literatury z udziałem Marzanny Bogumiły Kielar.

Międzynarodowa Wystawa Książek w Tajpej rozpoczęła się 31 stycznia i potrwa do 5 lutego. Każdego dnia na odwiedzających targi czeka bogaty program przygotowany przez Instytut Książki i Biuro Polskie w Tajpej.

Międzynarodowa Wystawa Książek w Tajpej to element strategii realizowanej przez Instytut Książki, której celem jest trwała, wyraźna obecność literatury polskiej tam, gdzie do tej pory nasze książki nie były dostępne lub były dostępne w zbyt małym zakresie.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Polska gościem honorowym Międzynarodowej Wystawy Książek TIBE 2023 w Tajpej”.