Aktualności

05.11.2020

Biblioteka Narodowa zamknięta od 7 do 29 listopada

W związku z zapowiedzią zamknięcia dla użytkowników instytucji kultury, wynikającą z dużego przyrostu zakażeń koronawirusem, Biblioteka Narodowa zostanie zamknięta dla czytelników od 7 (sobota) do 29 listopada (niedziela) 2020 roku. W tym okresie nie będą działały również czytelnie BN.

Biblioteka Narodowa rekomenduje całkowite zamknięcie bibliotek dla użytkowników (w tym czytelń, wypożyczalni, informatoriów) we wskazanym okresie.

Jednocześnie zachęca do takiej organizacji pracy, aby jak najwięcej pracowników mogło pracować zdalnie. Komunikat w tej sprawie ukazał się wczoraj. Pracownicy konieczni do podtrzymania funkcjonowania biblioteki (np. pracownicy obsługi i ochrony) powinni pracować stacjonarnie zachowując zasady rygoru sanitarnego.

Zamówienia składane przez elektroniczny katalog BN będą realizowane tylko do 6 listopada 2020 roku.

O ewentualnym przedłużeniu okresu zamknięcia poinformujemy w osobnym komunikacie.

Zachęcamy do korzystania z zasobów dostępnych w bibliotece cyfrowej POLONA.

Pomoc dla bibliotekarzy

Przypominamy, że Biblioteka Narodowa uruchomiła poradnię, w której można uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące działalności bibliotek w związku z sytuacją spowodowaną pandemią wirusa. Zachęcamy bibliotekarzy do zapoznania się z listą już udzielonych odpowiedzi. Nowe pytania prosimy przesyłać na adres: poradnia@bn.org.pl.

źródło: bn.org.pl