Aktualności

Fot. Tomasz Tołłoczko / Niepodległa
12.11.2020

Aktorzy czytają dzieciom na Wirtualnym Festiwalu Niepodległa

Wirtualny Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu zgromadził przed ekranami wielotysięczną publiczność, aby wspólnie świętować 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Na festiwalowej scenie przygotowano atrakcje nie tylko dla dzieci, ale też dla całych rodzin. Przybliżano dzieciom historię Polski, rodzimą muzykę i literaturę w sposób dostosowany do percepcji małego odbiorcy.

Instytut Książki tradycyjnie już był obecny na festiwalu z kampanią „Mała książka – wielki człowiek”. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalną scenę dla dzieci, bo nic tak nie jednoczy, jak wspólne czytanie. Utwory pochodzące z naszych książek „Pierwsze czytanki” oraz „Pierwsze abecadło”, autorstwa najlepszych współczesnych twórców literatury dziecięcej w Polsce, przeczytali dla najmłodszych Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Maciej Zakościelny i Piotr Cyrwus.

Jeśli nie mogliście uczestniczyć we wczorajszym wydarzeniu, zachęcamy do obejrzenia zapisu transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=vAVGNnj3Sl8

Czytanki z naszych książek posłuchacie od 1:16:00 oraz od 2:58:00.