Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

XXVI Targi Wydawców Katolickich rozpoczęte - znamy Laureatów Nagrody FENIKS 2021

W ramach tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS wydawcy z całego kraju zgłosili ponad 300 tytułów książkowych, publikacji multimedialnych i albumów muzycznych. Łącznie w ramach 19 konkursowych kategorii Kapituła pod przewodnictwem profesora Krzysztofa Nareckiego, nagrodziła oraz wyróżniła blisko 100 najciekawszych pozycji wydawniczych opublikowanych w 2020 roku. Poniżej prezentujemy wyniki wraz z uzasadnieniami.

23.09.2021
Tagi: Svět knihy

Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki i Festiwal Literacki Svět knihy w Pradze [relacja i zdjęcia]

Dzisiaj rozpoczęły się Międzynarodowe Tragi Książki i Festiwal Literacki Svět knihy.  To jedne w pierwszych europejskich targów odbywających się po wybuchu pandemii. Targi uroczyście otworzyli organizatorzy, przedstawiciele Ministerstw Kultury Czech i Francji oraz dyrektor Instytutu Książki. W tym roku wyjątkowo nie przecinano czerwonej wstęgi, a wzniesiono toast za te oraz przyszłe targi książki.

23.09.2021

Premiera katalogu „New Books From Poland 2021” w Pradze

Instytut Książki przygotowuje co roku katalog New Books From Poland z myślą o wydawcach i tłumaczach na całym świecie, prezentując najlepsze książki z ostatnich lat, a także najciekawsze zjawiska we współczesnej literaturze polskiej i ponadczasową klasykę. W tym roku wyjątkowo premiera katalogu przypada nie na Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie, lecz na Międzynarodowe Targi Książki i Festiwalu Literackiego Svět knihy w Pradze, pierwszą wielką imprezę literacką w epidemicznej rzeczywistości.

23.09.2021

XII Kongres Bibliotek 24 listopada w sieci

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zapraszają bibliotekarki i bibliotekarzy do udziału w XII Kongresie Bibliotek, który odbędzie się online, 24 listopada br. pod hasłem „Na zdrowie!”.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej