Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

„Się porobiło” – wystawa urodzinowa „Literatury na Świecie” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej otwarta [realacja i zdjęcia]

Wczoraj w warszawskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej zainaugurowana została wystawa z okazji półwiecza istnienia „Literatury na Świecie”, jednego z najważniejszych czasopism literackich w Polsce, którego wydawcą od 2010 roku jest Instytut Książki. Wystawę otworzył redaktor naczelny miesięcznika, Piotr Sommer.

01.12.2021

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej prof. Krzysztofa Uniłowskiego

Przed wejściem głównym Biblioteki Śląskiej przy placu Rady Europy 1 w Katowicach odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej prof. Krzysztofa Uniłowskiego.

01.12.2021

Ostatnie dni przesyłania zgłoszeń do konkursu „Gwiazdkopisanie” Polskiego Radia Dzieciom

To już ostatnie dni przyjmowania zgłoszeń do świątecznego konkursu literacko – plastycznego „Gwiazdkopisanie”. Zwycięskie prace będzie można usłyszeć już od 20 grudnia na antenie Polskiego Radia Dzieciom, a czytać je będą fantastyczni aktorzy – Katarzyna Łaska, Olga Bończyk, Adam Krylik oraz Leszek Filipowicz. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem akcji jest Instytut Książki. Zgłoszenia można nadsyłać do 6 grudnia.

01.12.2021

XV edycja Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Do 31 stycznia 2022 roku przyjmowane będą zgłoszenia do jubileuszowej edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej