Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

„Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” po serbsku ze wsparciem Instytutu Książki

W Serbii ukazała się niedawno powieść Rafała Kosika Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi w przekładzie Andeliji Jočić. Wydanie wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

12.08.2022

Artyści z Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi na koncercie „Ballady i Romanse” w Wilnie

Artyści z Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi wezmą 15 sierpnia w Wilnie udział w koncercie „Ballady i Romanse”. Adam Mickiewicz dzisiaj mógłby też być po prostu tekściarzem, bo ta poezja na tekst piosenki nadaje się genialnie – mówi polska wokalistka Marta Zalewska, która wystąpi na koncercie.

12.08.2022

Zmarł Jean-Jacques Sempé

W wieku 89 lat zmarł francuski rysownik Jean-Jacques Sempé, znany przede wszystkim z ilustracji do przygód „Mikołajka” i humorystycznych karykatur prasowych – poinformowała w czwartek wieczorem agencję AFP jego żona, Martine Gossieaux Sempé.

11.08.2022

Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz 2022

W dniach 2-4 września w budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się tegoroczna edycja Łódzkiego Festiwalu Fantastyki Kapitularz 2022.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej