Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Gala konkursu „Wiersz+Obraz” w dwusetną rocznicę urodzin Norwida

W piątek 24 września w Dworku Sierakowskich świętowana będzie dwusetna rocznica urodzin Cypriana Norwida w ramach wydarzenia „Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem. Sopot 2021, któremu patronuje Instytut Książki. 

21.09.2021

75. rocznica urodzin Juliana Kornhausera

Julian Kornhauser, poeta, prozaik, krytyk literacki, tłumacz literatury serbsko-chorwackiej i jeden z najważniejszych twórców pokolenia Nowej Fali świętuje dzisiaj 75. urodziny.

21.09.2021

Noc Bibliotek po raz siódmy

Już 9 października VII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek – tym razem pod hasłem „Czytanie wzmacnia”.

21.09.2021

„Wdowy” Sławomira Mrożka Chorwackiego Teatru Narodowego gościnnie na kilku polskich scenach

Na deskach kilku polskich teatrów, m.in. w Krakowie, Radomiu i Olsztynie, będzie można zobaczyć „Wdowy” Sławomira Mrożka – spektakl, z którym przyjeżdża do Polski Chorwacki Teatr Narodowy w Osijeku.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej