Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

05.12.2022

Zakończyły się XXIII Targi Wydawców Katolickich

Spotkania czytelników z autorami i wydawcami, a przede wszystkim ciekawymi książkami o tematyce religijnej i historycznej wypełniły mury Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W niedzielę zakończyły się XXIII Targi Wydawców Katolickich.

05.12.2022

Poznaliśmy laureatów konkursu literackiego „Uchodźcy i my”

Instytut Literatury ogłosił listę laureatów zorganizowanego przez siebie konkursu „Uchodźcy i my. Twoja opowieść” dla tekstów literackich przedstawiających doświadczenia Polaków związane z udzieleniem pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy.

05.12.2022

Nocny stolik #81. Agnieszka Taborska: Topor staje się coraz bardziej aktualny

Agnieszka Taborska, pisarka, historyczka sztuki, romanistka i tłumaczka, opowiada o pracy nad Dziełami wybranymi Rolanda Topora, renesansie jego twórczości we Francji, swojej znajomości z autorem Chimerycznego lokatora, francuskich surrealistach i polskich „toporologach”.

05.12.2022

Jerzy Jarniewicz laureatem Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima

Poeta Jerzy Jarniewicz został laureatem Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima. Wyniki ogłoszono podczas niedzielnej gali finałowej promującego czytelnictwo Festiwalu Puls Literatury w Łodzi. To pierwszy laureat tej nagrody będący łodzianinem.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej