Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Delegacja Instytutu Książki na turyńskim Salone Internazionale del Libro

Wczoraj rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Turynie. Impreza w salach wystawienniczych Lingotto jest największym świętem książki we Włoszech. W tym roku bierze w niej udział delegacja Instytutu Książki z dyrektorem Dariuszem Jaworskim i kierownikiem działu zagranicznego Mateuszem Adamskim.

20.05.2022

Czytanie „Planety Piołun” Ukrainki Oksany Zabużko w Teatrze Polskim – 25 maja

W Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie 25 maja odbędzie się czytanie performatywne książki „Planeta Piołun” ukraińskiej pisarki Oksany Zabużko. Czytanie przygotowała ukraińska reżyserka Switłana Ołeszko.

20.05.2022

Nocny stolik #74. Tomasz Bąk: miłość jest smaczniejsza, gdy zawiera w sobie elementy dyskusyjnego klubu książki

Laureat Silesiusa za debiut i Nagrody Literackiej Gdynia za poemat Bailout, autor siedmiu książek z wierszami i jednoaktówki Katedra Tomasz Bąk opowiada o swoim cyklu XXI, katastrofie klimatycznej i wielonarracjach, które mogłyby wreszcie pobudzić do działania, książkach ekonomicznych, poetach, którzy go inspirują, poeteinmancie, a także o aktualnych lekturach.

20.05.2022

„Planeta wirusów” Mądrą Książką Roku 2021

Poznaliśmy laureatów siódmej edycji konkursu Mądra Książka Roku organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński. Tym razem przyznano cztery statuetki. Finałowa gala odbyła się w trakcie Copernicus Festival, 17 maja 2022 roku.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej