Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Otwarcie przebudowanej Gminnej Biblioteki Publicznej w Zaborze

Dziś odbyło się uroczyste otwarcie zaprojektowanej od nowa i przebudowanej Gminnej Biblioteki Publicznej w miejscowości Zabór w województwie lubuskim. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 3 311 370 zł, z czego 2 250 000 zł to kwota dofinansowania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, największego i jednego z najważniejszych programów wieloletnich Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

31.03.2023

„Marek Kamiński. Jak zdobyć bieguny Ziemi... w rok” z nominacją do niemieckiej nagrody

Wsparty przez Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND przekład książki „Marek Kamiński. Jak zdobyć bieguny Ziemi... w rok” Bartłomieja Ignaciuka i Agaty Loth-Ignaciuk otrzymał nominację do prestiżowej niemieckiej nagrody Arbeitskreis für Jugendliteratur.

31.03.2023

W kwietniu odbędzie się 10. Targi Książki w Białymstoku

Targi Książki w Białymstoku odbędą się w dniach 21-23 kwietnia 2023 roku. Będzie im towarzyszył Festiwal literacki „Na pograniczu kultur”.

31.03.2023

Zmarł historyk i socjolog prof. Paweł Śpiewak

W wieku 71 lat zmarł historyk i socjolog, były dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego prof. Paweł Śpiewak. O jego śmierci poinformował PAP w czwartek jego syn Jan Śpiewak.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej