Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Przekład „Cyberiady” Lema na język hiszpański ze wsparciem Instytutu Książki

W Argentynie ukazało się tłumaczenie Cyberiady Stanisława Lema. Przekład autorstwa Bárbary Gill Żmichowskiej wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

26.11.2021

Poznaliśmy laureatów Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka

W tegorocznej XXVI edycji Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka przyznano dwa równorzędne laury za prace: „Cmentarz Champeaux w Montmorency. Groby Polskie. Cimetière Les Champeaux à Montmorency. Les Tombes Polonais” autorstwa Andrzeja Biernata i Sławomira Górzyńskiego oraz „Czyja jest Bośnia? Krótka historia kraju trzech narodów” autorstwa Andrzeja Krawczyka.

26.11.2021

Artiom Chlebnikow zwyciężył w konkursie inspirowanym twórczością Lema

Artiom Chlebnikow został rosyjskim laureatem międzynarodowego konkursu na opowiadanie science-fiction im. Stanisława Lema – poinformował w czwartek ambasador RP w Moskwie Krzysztof Krajewski na konferencji prasowej.

25.11.2021

Szatkowski, Kurpierz i Mordyński wśród laureatów Nagrody KLIO

Wojciech Szatkowski za książkę „Józef Oppenheim – przyjaciel Tatr i ludzi”, Tomasz Kurpierz za „Henryka Sławika 1894-1944. Biografię socjalisty” oraz Krzysztof Mordyński za „Sny o Warszawie. Wizje przebudowy miasta 1945-1952” znaleźli się wśród laureatów KLIO – konkursu na najlepszą książkę historyczną roku. Laureatów ogłoszono pierwszego dnia Targów Książki Historycznej. Jednym z patronów tegorocznej edycji imprezy jest Instytut Książki

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej