Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

„Dziennik 1959-1969” Gombrowicza po macedońsku ze wsparciem Instytutu Książki

W Macedonii ukazało się tłumaczenie Dziennika 1959-1969 Witolda Gombrowicza. Wydanie przekładu Filipa Dimiewskiego wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

08.02.2023

Wyzwania czytelnicze NPRCz 2.0 na każdy miesiąc

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Narodowe Centrum Kultury przygotowało zestaw materiałów edukacyjnych promujących czytanie i stanowiących mini-przewodnik dla dzieci i młodzieży w zakresie korzystania z zasobów bibliotek. 

08.02.2023

Bestsellery Empiku 2022 – poznaliśmy laureatów

Po raz dwudziesty czwarty przyznano wczoraj Bestsellery Empiku. W trakcie uroczystej gali poznaliśmy zwycięzców w ośmiu książkowych kategoriach.

08.02.2023

Nominacje do Nagrody Literackiej Fandomu Polskiego im. Janusza Zajdla

Od początku lutego ruszyły zgłoszenia do Nagrody Literackiej Fandomu Polskiego im. Janusza Zajdla. W odróżnieniu od wielu innych nagród, nominacje do Nagrody Zajdla mogą zgłaszać czytelnicy.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej