Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Nocny stolik #76. Anna Cieplak: sięgam po książki, które otwierają przede mną nową perspektywę

Prozaiczka Anna Cieplak, laureatka Nagrody Conrada, Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza i Stypendium im. Albrechta Lemppa za rok 2022, opowiada o tym, jaka literatura ją interesuje i o co chodzi w prozie, dlaczego czytanie nie nigdy nie kojarzyło jej się z przyjemnością, o empatii i egzotyzacji, a także o szukaniu książek, które pomagają zobaczyć, że coś nas jeszcze łączy.

29.06.2022

Konkurs o stypendia twórcze i z zakresu upowszechniania kultury – zmiana terminu naboru i wyższe stypendia

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że z początkiem lipca rozpocznie się w tym roku nabór wniosków w konkursie o stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na 2023 r. Wysokość stypendium została zwiększona do 4000 zł brutto miesięcznie.

29.06.2022

Nagroda Grupy GADIF dla Anny Wasilewskiej i „Literatury na Świecie”

14 czerwca 2022 roku Nagrodę Grupy GADIF (Ambasad, Delegacji i Instytucji Frankofońskich w Polsce) przyznano Annie Wasilewskiej i „Literaturze na Świecie” za wkład w promowanie literatury francuskojęzycznej.

29.06.2022

Serhij Żadan uhonorowany prestiżową Nagrodą Pokojową

Serhij Żadan został laureatem Nagrody Pokojowej przyznawanej przez Stowarzyszenie Księgarzy Niemieckich – poinformowała organizacja na swojej stronie internetowej.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej