Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

13.08.2022

40 rocznica śmierci Adama Ważyka

Dziś mija 40 rocznica śmierci Adama Ważyka, poety, teoretyka poezji, tłumacza literatury łacińskiej, rosyjskiej i francuskiej, jednego z najważniejszych przedstawicieli Awangardy Krakowskiej.

12.08.2022

„Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” po serbsku ze wsparciem Instytutu Książki

W Serbii ukazała się niedawno powieść Rafała Kosika Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi w przekładzie Andeliji Jočić. Wydanie wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

12.08.2022

Artyści z Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi na koncercie „Ballady i Romanse” w Wilnie

Artyści z Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi wezmą 15 sierpnia w Wilnie udział w koncercie „Ballady i Romanse”. Adam Mickiewicz dzisiaj mógłby też być po prostu tekściarzem, bo ta poezja na tekst piosenki nadaje się genialnie – mówi polska wokalistka Marta Zalewska, która wystąpi na koncercie.

12.08.2022

Zmarł Jean-Jacques Sempé

W wieku 89 lat zmarł francuski rysownik Jean-Jacques Sempé, znany przede wszystkim z ilustracji do przygód „Mikołajka” i humorystycznych karykatur prasowych – poinformowała w czwartek wieczorem agencję AFP jego żona, Martine Gossieaux Sempé.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej