Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarki i pisarzy, tłumaczki i tłumaczy, wydawczynie i wydawców, bibliotekarki i bibliotekarzy, księgarki i księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się ponad 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Festiwal Początek Sezonu w Bydgoszczy rozpocznie się w czwartek

Już w najbliższy czwartek rozpocznie się pierwsza edycja nowego festiwalu literackiego w Bydgoszczy. Program trwającej do niedzieli imprezy jest naprawdę bogaty i wszystko wskazuje na to, że Festiwal Początek Sezonu nie będzie tylko jednorazowym wydarzeniem.

25.06.2024

Nagroda Pokojowa Księgarzy Niemieckich dla Anne Applebaum

Jak, poinformowała we wtorek agencja dpa, historyczka i publicystka Anne Applebaum otrzymała tegoroczną Nagrodę Pokojową Księgarzy Niemieckich. Jej praca stanowi niezwykle ważny wkład w zachowanie demokracji i pokoju – oświadczyła rada fundacji.

25.06.2024

We wrześniu odbędzie się 8. Kiermasz Książki Niezależnej w Warszawie

Już tylko do 1 lipca można zgłaszać chęć udziału w ósmej edycji Kiermaszu Książki Niezależnej, który odbędzie się w dniach 14-15 września w centrum społeczno-kulturalnym ADA Puławska.

25.06.2024

Wyniki naboru do Programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”

Informujemy, że w ramach naboru złożonych zostało 509 wniosków, w tym 405 wniosków poprawnych formalnie, na łączną kwotę wnioskowanego dofinansowania 2 121 796 zł. Do dofinansowania zakwalifikowanych zostało 95 wniosków o najniższym wskaźniku dochodów podatkowych gminy (wskaźnik G) spośród złożonych w naborze wniosków poprawnych formalnie.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Jest to projekt bookstartowy, który obejmuje trzy etapy – dzieci nowonarodzone (do 3. roku życia), przedszkolaki (w wieku 4-6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7-9 lat). Od 2017 roku dzięki akcji w ręce najmłodszych czytelników i ich rodziców trafiło już 5 mln książek.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

NIP: 6762670222
REGON: 528799030


Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej