Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

25.02.2021

Miesięcznik „Twórczość” dostępny w wersji na czytniki

Miesięcznik „Twórczość”, najstarsze czasopismo literackie w Polsce, jest już dostępny w wersji na czytniki. Od teraz czytelnicy mogą zakupić numery także w formacie EPUB i MOBI. Sprzedaż prowadzona jest za pośrednictwem serwisu Virtualo.

25.02.2021

„Pucio umie opowiadać” po chorwacku ze wsparciem Instytutu Książki

W Chorwacji ukazało się tłumaczenie książki Pucio umie opowiadać Marty Galewskiej-Kustry z ilustracjami Joanny Kłos. Wydanie przekładu autorstwa Mariji Jelaskiej wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

25.02.2021

Konkurs Literacki Planeta Izabelin – zgłoszenia

Centrum Kultury Izabelin zaprasza do udziału w Konkursie Literackim poświęconym szeroko rozumianej tematyce ekologicznej – Planeta Izabelin. Konkurs towarzyszy festiwalowi literackiemu – Izabelińskim Spotkaniom z Książką ( 11-13 czerwca).

24.02.2021

Zmarł Lawrence Ferlinghetti

W poniedziałek w wieku 101 lat Lawrence Ferlinghetti, poeta, wydawca, księgarz, malarz, legendarny animator ruchu bitników.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej