Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Jarosław Mikołajewski z prestiżową nagrodą za przekład „Boskiej Komedii”

Jarosław Mikołajewski został wyróżniony przez Towarzystwo Dantego Alighieri złotym medalem pierwszej kategorii.

07.12.2022

Cykl reportaży o bibliotekach wspieranych przez NPRCz 2.0 w TVP Kultura

10 grudnia o 18:15 na antenie TVP Kultura zostanie wyemitowany pierwszy odcinek cyklu reportaży „Eureka Biblioteka!”, opowiadających o bibliotekach wspieranych przez Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

07.12.2022

„U nas w Auschwitzu” Borowskiego po gruzińsku ze wsparciem Instytutu Książki

W Gruzji ukazał się wybór opowiadań Tadeusza Borowskiego U nas w Auschwitzu. Przekład Katji Wolters wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©Poland.

07.12.2022

Konferencja ekspercka „Infrastruktura bibliotek: pomysły, realizacje, doświadczenia”

Już jutro rozpocznie się konferencja ekspercka „Infrastruktura bibliotek: pomysły, realizacje, doświadczenia”. Zorganizowane przez Instytut Książki spotkanie dotyczące „Infrastruktury bibliotek 2021-2025” odbędzie się w dniach 8-9 grudnia w Piotrkowie Trybunalskim.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej