Aktualności

10.10.2022

Polsko-ukraiński XXII Dialog Dwóch Kultur w Warszawie i Sulejówku

W dniach 11-14 października już po raz 22. odbędzie się Dialog Dwóch Kultur, czyli doroczne spotkanie polskich i ukraińskich pisarzy, badaczy literatury, historyków, historyków sztuki i muzealników, które dodatkowo uzupełnione jest występami artystów. Wydarzenie odbywa się w dwóch miejscach – w Domu Literatury w Warszawie i w Muzeum Józefa Piłsudskiego  Sulejówku.

Pierwsza część tegorocznego Dialogu Dwóch Kultur odbyła się 4-7 września w Muzeum Juliusza Słowackiego w Krzemieńcu (z powodu wojny tylko z udziałem strony ukraińskiej). Jutro rozpocznie się druga, polska część wydarzenia.

Otwarcie imprezy nastąpi 11 października o godz. 10:00 w Domu Literatury w Warszawie. Wezmą w nim udział Małgorzata Gosiewska, wicemarszałkini Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, a także Mariusz Olbromski ze Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, będący inicjatorem Dialogu Dwóch Kultur i współorganizatorem wszystkich edycji spotkań, prof. dr. hab. Anna Nasiłowska (prezeska Zarządu Głównego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich), prof. dr hab. Grzegorz Nowik (zastępca dyrektora Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku), dr hab. Bartosz Korzeniowski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ośrodka Badań nad Przeszłością Zbiorową i Studiów Muzealnych oraz dr. hab. Józefa Ruszara (dyrektor Instytutu Literatury w Krakowie).

Każdego dnia o godzinie 9:00 organizatorzy umożliwiają dojazd autokarem do Sulejówka z Warszawy oraz powrót po zakończeniu obrad. 

Szczegółowy program konferencji jest dostępny TUTAJ.

źródło: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Rynek-Ksiazki.pl