Aktualności

12.05.2019

Polska gościem honorowym 26. Międzynarodowych Targów Książki oraz Festiwalu Literackiego „Svět knihy” w Pradze

Przyszłoroczna edycja praskiego święta książki Svět knihy zapowiada się szczególnie. Dziś na konferencji prasowej podczas dwudziestej piątej edycji imprezy dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski ogłosił, że w 2020 roku gościem honorowym w Pradze będzie Polska.

Dyrektor Jaworski wyjawił również, że 26. Międzynarodowe Targi Książki oraz Festiwal Literacki „Svět knihy” uświetnią swą obecnością tacy polscy autorzy, jak m.in. Olga Tokarczuk, Wiesław Myśliwski i Bronisław Wildstein. Partnerem praskiej prezentacji i jej współinicjatorem jest Instytut Polski w Pradze.

To jednak nie koniec polsko-czeskiej współpracy. W trakcie konferencji ogłoszono także, iż Czesi będą gościem honorowym 11. Warszawskich Targów Książki.

Dyrektor Czeskiego Centrum Literatury Tomáš Kubíček podkreślił, że strona czeska pracuje nad programem swojej przyszłorocznej prezentacji w Polsce nie tylko w kontekście Warszawskich Targów Książki, ale i całorocznej obecności literatury czeskiej nad Wisłą. Zwrócił uwagę na pobyty czeskich pisarzy na wyjazdach rezydencyjnych w Krakowie i Warszawie oraz polskich autorów w Pradze i Brnie.

Zapraszamy także na stronę Instytutu Polskiego w Pradze.