Aktualności

11.05.2023

„Czytanie na trawie” wraz z pokazem multimedialnym w Warszawie

Narodowe Centrum Kultury zaprasza na wydarzenie plenerowe promujące czytelnictwo w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. „Czytanie na trawie” z wieczornym pokazem multimedialnym odbędzie się w sobotę 20 maja w godz. 16:00-22:00 w Parku Rzeźby przed stołecznym pałacem Królikarnia.

Podobnie jak podczas pierwszej edycji wydarzenia, która miała miejsce rok temu, „Czytanie na trawie” będzie miało formę pikniku rodzinnego z różnorodnymi animacjami dla dzieci oraz wieczornym multimedialnym pokazem 3D na budynku muzeum. Spektakl światła i dźwięku zostanie w tym roku wzbogacony o animacje nawiązujące do miniserialu „Mole Książkowe”.

Przez całe popołudnie i wieczór na uczestników pikniku będą czekały różnorodne atrakcje czytelnicze. Znajdą się wśród nich m.in. warsztaty dla dzieci i młodzieży, literacka gra terenowa z nagrodami, rozmowy o książkach, gra w boule i fotobudka. Gościem w strefie aktywności będzie także Fundacja Powszechnego Czytania, która przygotuje animacje pod hasłem „Tata też czyta”.

Osoby biorące udział w wydarzeniu będą mogły skorzystać z dwóch specjalnie przygotowanych stref: strefy wymiany książek oraz strefy relaksu i dobrej lektury. Dla aktywnych uczestników planujemy nagrody-niespodzianki. Aby wziąć udział w wymianie książek wystarczy zabrać ze sobą jedną książkę, która posłuży jako „bilet wstępu”. Na stoisku NPRCz 2.0 będzie można dowiedzieć się więcej o działaniach realizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Organizatorem wydarzenia jest Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki – operatorami NPRCz 2.0. Partnerem spotkania jest Królikarnia – Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie.