Aktualności

27.07.2023

„Co robią uczucia?” Tiny Oziewicz po hiszpańsku ze wsparciem Instytutu Książki

W Hiszpanii ukazał się przekład książki „Co robią uczucia?” Tiny Oziewicz z ilustracjami Aleksandry Zając. Wydanie tłumaczenia Ernesto Rubio i Marty Słyk wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©Poland.

Książka „¿Qué hacen los sentimientos? (cuando nadie los mira)” – jak brzmi tytuł przekładu na hiszpański – opublikowana została nakładem wydawnictwa Ediciones Siruela.

„Co robią uczucia?” to dowcipna i pełna ciepła książka o tym, co dzieje się w świecie uczuć (i nie tylko). Lapidarny poetycki tekst Tiny Oziewicz w połączeniu z dowcipnymi ilustracjami Aleksandry Zając jednocześnie wzrusza i działa na wyobraźnię najmłodszych.

Tina Oziewicz jest autorką kilkunastu książek dla dzieci, wśród których poza „Co robią uczucia?” największy rozgłos zdobyły „Masło śpi”, „Awaria elektrowni” i „Great! Wielka Brytania dla dociekliwych”. Była kilkakrotnie nominowana w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, a także w innych konkursach.

Aleksandra Zając jest absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysuje i lepi w glinie. Największy rozgłos w świecie ilustracji książkowej dla dzieci przyniosła jej dotychczas właśnie seria o uczuciach, nad którą pracowała wraz z Tiną Oziewicz.