Aktualności

fot. Lasse Jensen/Unsplash
01.06.2022

Bezpłatne szkolenia online dla zainteresowanych programem „Certyfikat dla małych księgarni”

Dobra wiadomość dla wszystkich właścicieli księgarń zainteresowanych udziałem w programie Instytutu Książki „Certyfikat dla małych księgarni” – już 9 i 10 czerwca odbędą się bezpłatne warsztaty online, podczas których przybliżymy zasady ubiegania się o wsparcie finansowe i pokażemy jak poprawnie wypełnić wniosek wszystkim zainteresowanym wzięciem udziału w programie.

Przypominamy, że „Certyfikat dla małych księgarni” to program Instytutu Książki, którego celem jest wsparcie małych księgarń oraz wzmocnienie ich roli jako placówek aktywnie promujących czytelnictwo i promotorów kultury w lokalnych społecznościach. W ramach programu można się ubiegać o wsparcie finansowe, które będzie można przeznaczyć zarówno na koszty stałe prowadzenia księgarni, jak i jej reklamę, usługi konsultingowe, zakup niezbędnego sprzętu, a nawet realizację inicjatyw proczytelniczych, takich jak choćby spotkania autorskie i inne imprezy dla klientów-czytelników.

By wyjść naprzeciw księgarzom zainteresowanym programem, postanowiliśmy zaproponować dwa terminy szkolenia – jedno poranne, a drugie wieczorne. Dzięki temu udział w szkoleniu nie powinien przeszkodzić w codziennych obowiązkach związanych z prowadzeniem księgarni.

Planowane spotkania szkoleniowe odbędą się:
- 9 czerwca o godz. 18:00
- 10 czerwca o godz. 8:00

Aby wziąć udział w jednym z nich należy wysłać odpowiedniego e-maila na adres e.gasior@instytutksiazki.pl, w wiadomości wskazując termin interesującego Państwa szkolenia.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wysyłania zgłoszeń!