Rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

26.10.2017
#
  • materiały organizatora

Ponad 700 wystawców i tylu autorów będzie gościć na 21. Międzynarodowych Targach Książki, które w czwartek rozpoczęły się w Krakowie. Ofertę specjalną przygotował gość honorowy – Francja. Impreza potrwa do niedzieli.

Krakowskie targi to wydarzenie zarówno dla branży, jak i dla miłośników literatury.

"Obecne targi to coś więcej niż tylko wydarzenie handlowe, niż ogromna księgarnia. Będąc w Krakowie – mieście książki – mamy większe ambicje. Książka, nośnik wiedzy i niezależności, znajduje się w sercu naszego europejskiego projektu. Uosabia nasze wspólne wartości: wolność wypowiedzi, twórczości i publikacji" – mówił ambasador Francji Pierre Levy .

Motto tegorocznych targów to słowa portugalskiego pisarza Fernando Pessoi: "Czytam i staję się wolny". Nawiązując do nich, prezes Targów w Krakowie Grażyna Grabowska mówiła, że "książki otwierają nasze serca i umysły" i życzyła wszystkim wystawcom "tłumów czytelników, którzy dzięki nim staną się naprawdę wolni".

Wśród autorów, którzy potwierdzili obecność w Krakowie są m.in.: Katarzyna Bonda, Jakub Ćwiek, Jacek Dukaj, Marek Krajewski, Camilla Lackberg, Roma Ligocka, Ewa Lipska, Andrzej Maleszka, Jakub Małecki, Łukasz Orbitowski, Zygmunt Miłoszewski, Remigiusz Mróz, Nela Mała Reporterka, Olga Tokarczuk, Nicholas Sparks, Martin Widmark, Adam Zagajewski.

Autografy pisarzy i poetów będzie można zdobyć podczas spotkań na stoiskach wydawców oraz w specjalnie utworzonej strefie autorów. Najwięcej osób odwiedza halę EXPO w sobotę i w niedzielę do południa.

Oprócz wydarzeń adresowanych do czytelników na krakowskich targach odbywają się spotkania branżowe z udziałem wydawców, hurtowników, księgarzy i bibliotekarzy. (na podstawie PAP)

Szczegółowe informacje o Targach Książki w Krakowie oraz program tutaj.