„Dachy Krakowa” na antenie TVP 3

27.09.2017
#
  • czołówka programu

Po kilkumiesięcznej przerwie na antenę telewizyjną wraca program literacki pt. „Dachy Krakowa, czyli literatura jest rozmową”, którego Instytut Książki jest koproducentem. Druga edycja cyklu promującego czytelnictwo przynosi odświeżoną formułę, w której oprócz rozmowy z autorami najciekawszych publikacji ostatnich tygodni, pojawi się również dyskusja dwojga krytyków na temat nowości wydawniczych, a także propozycje lektur, które polecają znani artyści, sportowcy, osoby publiczne. Program prowadzi Anna Czartoryska-Sziler.

Gościem pierwszego odcinka będzie Wojciech Chmielewski, laureat pierwszej edycji Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego, którego ostatnia powieść – „Belweder gryzie w rękę” zyskała popularność i przychylne recenzje krytyki.  

Pierwszy odcinek drugiej serii najpierw zobaczą widzowie TVP 3 Kraków (emisja 27 września o godz. 20:30, powtórka 28 września o godz. 7:07), następnie zostanie on wyemitowany w paśmie ogólnopolskim TVP 3 (2 października o godz. 15:35, powtórka 3 października o godz. 00:45 oraz 6:35). Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień o tej samej porze.

Przypominamy, że emisje programów koprodukowanych przez Instytut Książki pojawią się również na innych antenach telewizyjnych.

Miłośnicy książek na antenie Polsat News w sobotnie wieczory o godz. 18:30 mogą obejrzeć program „Spis treści”, w którym gośćmi Mariusza Cieślika są poeci, pisarze i tłumacze. W programie pojawia się również „Loża komentatorów” i „Pozycja obowiązkowa”, poświęcona dziełom i nazwiskom, których nie wypada przeoczyć.

Natomiast na antenie TVP 2 co niedzielę o godz. 19:25 pojawia się program „LAJK”, a w nim „Cafe Książka” prezentująca rozmowy z autorami bestsellerów. Powtórka „Cafe Książki” co wtorek w „Pytaniu na śniadanie”.  

Archiwalne odcinki naszych programów można obejrzeć na stronie internetowej TVP: "Dachy Krakowa", "Myślnik", "Wiersz codzienny", "Książki na...".