3. Festiwal im. Zygmunta Haupta

20.09.2017
#
  • plakat wydarzenia

Organizatorzy Festiwalu im. Zygmunta Haupta mają przyjemność poinformować, że już niebawem miłośnicy literatury będą mogli się spotkać podczas trzeciej edycji wydarzenia poświęconego twórczości jednego z najwybitniejszych, choć często pomijanych, autorów w historii literatury polskiej XX wieku.

W dniach od 21 do 24 września 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach i Gorlickim Centrum Kultury odbędą się spotkania autorskie z autorami i autorkami, których zaproszono do uczestnictwa w Festiwalu. W programie tegorocznej edycji nie zabraknie także paneli tematycznych poświęconych Zygmuntowi Hauptowi oraz koncertów.

Organizatorami Festiwalu są Akademickie Biuro Kultury i Sztuki Alma Art, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach, Miasto Gorlice oraz Wydawnictwo Czarne. Dyrektorem Artystycznym Festiwalu i jego pomysłodawcą jest Andrzej Stasiuk.

Plan wydarzeń 3. Festiwalu im. Zygmunta Haupta:

SPOTKANIA TEMATYCZNE: „Zygmunt Haupt. Proza, poezja, reportaż”, „Zygmunt Haupt. Geopoetyka i emigracja”, „Obraz Zygmunta Haupta w listach”;

SPOTKANIA AUTORSKIE: Waldemar Bawołek, Ádám Bodor, Małgorzata Czyńska, Weronika Gogola, Aldona Kopkiewicz, Antoni Kroh, Karol Maliszewski, Bronka Nowicka, Michał Olszewski, Marcin Sendecki, Żanna Słoniowska, Ziemowit Szczerek, Varujan Vosganian;

KONCERTY: Pablopavo, Jacek Kleyff, zespół Göncölszekér (utwory z albumu Izrael földjén | Z ziemi Izraela).

W spotkaniach tematycznych wezmą udział badacze twórczości Haupta: prof. Aleksander Madyda, prof. Lajos Pálfalvi (Węgry), dr hab. Andrzej Niewiadomski, dr Paweł Panas, a także wokalista, autor piosenek i dziennikarz Paweł Sołtys (Pablopavo).

Moderatorami spotkań będą m.in.: Wojciech Bonowicz, Monika Rogowska-Stangret i Andrzej Stasiuk.

Festiwal odbywa się w dniach 21–24 września 2017 roku. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU, TWITTERZE i INSTAGRAMIE:

https://www.facebook.com/ZygmuntHauptFestival

https://twitter.com/HauptFestival

https://www.instagram.com/hauptfestival