Grudniowa seria czytań

19.12.2014
#

W ostatnim tegorocznym spotkaniu z cyklu Seria Czytań Aleksandra Wojtaszek przeczyta przezabawną analizę bałkańskich stereotypów, Łukasz Grzesiczak zaprezentuje artykuł o czechofilach, Marek Matyjanka podzieli się tekstem o pseudoantycznej architekturze Skopje, Jędrzej Morawiecki przeczyta reportaż o micie Europy Środkowej i innych mitach, a Patrik Oriešek – Słowaka gonzo wrażenia z Polski.

Seria Czytań zostanie poprowadzona przez redaktorów 48. numeru magazynu „Ha!art” – „KELET. Fantomy Europy Środkowo-Wschodniej”: Kaję Puto, Ziemowita Szczerka i Zbigniewa Rokitę.

19 grudnia 2014, piątek, godzina 20:00
Bomba, pl. Szczepański 2/1, Kraków

Seria Czytań to kalka z języka angielskiego. Reading series oznacza jednocześnie formę prezentowania literatury i jednoczenia środowisk pisarskich. Inicjatywa wychodzi ze środowiska redaktorów, redaktorek, aktywistów i aktywistek skupionych wokół wydawnictwa, fundacji, czasopisma i portalu Ha!art.

Krakowska Seria Czytań to organizowane regularnie spotkania, podczas których pisarki i pisarze, eseistki i eseiści, tłumaczki i tłumacze czytają fragmenty swoich utworów. Autorom projektu zależy na stworzeniu stałego forum spotkań, gdzie w roli głównej będzie literatura. Podczas cyklu można będzie posłuchać utworów, nad którymi pisarze jeszcze pracują, najświeższych prac znanych autorek i autorów oraz debiutantów, którzy zostaną wyselekcjonowani przez kuratorki i kuratorów projektu.