E-booki w bibliotece - seminarium

11.04.2014
#

Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Książki i wojewódzkie biblioteki publiczne jesienią 2013 roku wynika, że 62 biblioteki publiczne udostępniają e-booki w swoich placówkach, 26 bibliotek udostępnia czytniki e-booków, a 151 bibliotek publicznych oferuje dostęp do serwisów umożliwiających wypożyczanie i korzystanie z książek w formatach elektronicznych za pośrednictwem Internetu. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w bibliotekach publicznych w Niemczech czy w Szwecji, co nie oznacza, że wdrożenie oferty e-booków było tam łatwe i że problemy, na które natrafiły tamtejsze biblioteki nie są podobne do problemów polskich bibliotek.

Zapraszamy pracowników bibliotek publicznych i wydawców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką e-booków na seminarium "e-booki w bibliotece".

16 maja 2014
Biblioteka Narodowa, Audytorium im. Stefana Dembego
Warszawa, al. Niepodległości 213  
Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne

Seminarium ma na celu nakreślenie wizji bibliotek przyszłości, w których obok tradycyjnej książki funkcjonuje również książka elektroniczna oraz ukazanie możliwości rynku książki elektronicznej i sposobów wdrażania wypożyczeń e-booków w ofercie bibliotecznej. Jednocześnie dynamicznie rozwijający się rynek sprzedaży e-booków stawia nowe wyzwania przed wydawcami, co niewątpliwe będzie wpływało na współpracę z bibliotekami.

program seminarium
formularz zgłoszeniowy

Na zgłoszenia czekamy do 10 maja.