Dlaczego nie warto podróżować?

19.12.2013
#

W czwartek o godz. 19 w warszawskim Teatrze Studio odbędzie się spotkanie z Wojciechem Tochmanem i Krzysztofem Środą. Będzie to kolejne spotkanie cyklu „Literatura stosowana”.

Rozmowę „Dlaczego nie warto podróżować?” o etycznych aspektach przemysłu turystycznego, największych podróżniczych rozczarowaniach i koszmarach oraz nieaktualności idei podróży jako grand tour rozwijającej osobowość poprowadzi Juliusz Kurkiewicz.

Krzysztof Środa – pisarz, tłumacz, historyk filozofii. Pracował w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, obronił pracę doktorską o fenomenologii Edmunda Husserla, przełożył kilkanaście książek. Autor „Niejasnej sytuacji na kontynencie”, „Projektu handlu kabardyńskimi końmi”, „Podróży do Armenii i innych krajów”. Laureat Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii eseistyki.

Wojciech Tochman – reporter, od 1990 roku związany z „Gazetą Wyborczą”. Autor reportaży („Schodów się nie pali”, „Wściekły pies”, „Bóg zapłać”) oraz opowieści reporterskich („Jakbyś kamień jadła”, „Córeńka”, „Dzisiaj narysujemy śmierć”, „Eli, Eli”). Jest współzałożycielem Instytutu Reportażu, gdzie wykłada w Polskiej Szkole Reportażu.

„Literatura stosowana” to cykl spotkań z polskimi pisarzami, podczas których dowiecie się m.in. kto i dlaczego nie lubi podróżować, czy faktycznie prawdziwych Cyganów już nie ma, czy seriale są lepsze od książek a psy od kotów. No i co na to wszystko literatura. Autorem cyklu jest Juliusz Kurkiewicz.