Dla kogo Paszport Polityki?

19.12.2012
Dla kogo Paszport Polityki?

Z okazji jubileuszu – 20-lecia Paszportów Polityki – każdy może zostać członkiem Kapituły, która wyłoni laureatów w sześciu kategoriach Paszportów Polityki (FILM, TEATR, SZTUKI WIZUALNE, MUZYKA POWAZNA, MUZYKA POPULARNA, LITERATURA). Wystarczy wziąć udział w Plebiscycie "Wybierz Laureatów Paszportów Polityki 2012". Można wygrać cenne nagrody!

Głosowanie potrwa od 19 grudnia 2012 roku do 6 stycznia 2013 roku.

Przypominamy, iż nominacje w kategorii LITERATURA w tym roku otrzymali:

  • Kaja Malanowska za powieść "Patrz na mnie, Klaro" (Krytyka Polityczna)
  • Zośka Papużanka za powieść "Szopka" (Świat Książki)
  • Szczepan Twardoch za powieść "Morfina" (Wydawnictwo Literackie).

To już dwudziesta edycja Paszportów POLITYKI. Dlatego Kapituła postanowiła uhonorować w tym roku także czytelników POLTYKI. Tych, którzy pamiętają, jak w 1993 roku Paszport odbierała Kasia Nosowska, i tych, którzy swoją przygodę z tą nagrodą dopiero zaczynają. W tym roku wybór laureatów w sześciu kategoriach należy do nich.

Wszyscy głosujący nagrodzeni zostaną miesięcznym dostępem do POLITYKI Cyfrowej, a na tych, którzy zdecydują się wziąć udział w konkursie i uzasadnić swój wybór, czekają cenne nagrody w postaci e-czytników i tabletów firmy PRESTIGIO. Dziewięciu czytelników będzie miało nawet niepowtarzalną okazję, by 15 stycznia 2013 roku, wraz z osobą towarzyszącą, wziąć udział w uroczystej Gali w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie, podczas której ogłoszeni zostaną laureaci Paszportów POLITYKI 2012.

Więcej szczegółów oraz regulamin plebiscytu można znaleźć na: www.polityka.pl/paszporty.