Spotkanie z Michałem Rusinkiem

17.12.2012
Spotkanie z Michałem Rusinkiem

MiTo art.café.books i wydawnictwo słowo/obraz terytoria zapraszają 17 grudnia na spotkanie z Michałem Rusinkiem, połączone z promocją książki "Retoryka obrazu. Przyczynek do percepcyjnej teorii figur". Prowadzenie: Jacek Dehnel.

17 grudnia (poniedziałek) o godzinie 17.00
MiTo art.café.books
Warszawa, Waryńskiego 28
(Plac Konstytucji/Metro Politechnika)

Książka stanowi próbę odczytania obrazu za pomocą narzędzi wypracowanych przez retorykę — rozumianą jako teorię dyskursu, skoncentrowaną wokół perswazji, topiki i figuratywności. Można też rozumieć ją na odwrót: jako próbę potraktowania struktur dyskursywnych tak, jakby to były struktury obrazowe. Mówi więc zarazem o obrazie — językiem literaturoznawstwa, jak i o słowie — językiem teorii sztuk plastycznych: nosi tytuł "Retoryka obrazu", ale dotyczy także obrazowości retoryki.

Gospodarzem spotkania będzie MiTo art.café.books – kawiarnia, księgarnia i galeria sztuki najnowszej osadzona w krajobrazie powojennego MDM’u. MiTo to nowy punkt na mapie warszawskiej kultury, dynamicznie zdobywające popularność miejsce spotkań środowisk artystycznych, biznesowych i intelektualnych, gdzie przy doskonałej kawie i wyśmienitych daniach zanurzyć się można w kulturze. W księgarni na gości czekają nowości wydawnicze, 150 tytułów pism polskich i zagranicznych, książki dla dzieci, książki po angielsku, świetny wybór albumów z prestiżowych wydawnictw, liczne spotkania autorskie, panele dyskusyjne, debaty, a w galerii – kolekcja sztuki najnowszej (malarstwo, rzeźba, grafika), wystawy czasowe znanych i nieznanych twórców z całej Polski (www.mitobooks.pl).