Pachla zakochana we Wrocławiu

27.12.2010
"Stacz" trzynastym opowiadaniem tomu "Zakochany Wrocław", a jego autorka Joanna Pachla  zadebiutuje w gronie dwunastu znakomitych polskich pisarzy! "Stacz" był jednym z kilkudziesięciu opowiadań o miłości we Wrocławiu nadesłanych na konkurs organizowany przez Wydawnictwo EMG wraz z Miastem Wrocław oraz Fundacją “Świat ma sens”.

Jury nie miało łatwego zadania, bo wszyscy kandydaci prezentowali wyrównany poziom. Losy zwycięskiego tekstu ważyły się do ostatniej chwili. O zwycięstwie opowiadania Joanny Pachli z Chojnowa zadecydowało ostatnie spotkanie Jurorów, które odbyło się dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia.

To nie pierwszy literacki sukces Joanny Pachli. Inne opowiadanie jej autorstwa - Wrocławskie koronki - zostało dostrzeżone w tegorocznej edycji konkursu na opowiadanie kryminalne z Wrocławiem w tle, a autorka brała udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, które odbyły się podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2010.

Nagrodą dla laureatki jest publikacja Stacza w zbiorze opowiadań „Zakochany Wrocław” wraz z innymi opowiadaniami znanych polskich pisarzy biorących udział w projekcie Cała Polska Pisze dla Wrocławia: Stefanem Chwinem, Ingą Iwasiów, Ignacym Karpowiczem, Wojciechem Kuczokiem, Maciejem Malickim, Łukaszem Orbitowskim, Edwardem Pasewiczem, Andrzejem Pilipiukiem, Martą Syrwid, Krzysztofem Vargą, Andrzejem Ziemiańskim oraz triem Marcin Świetlicki-Gaja Grzegorzewska-Irek Grin.
Książka „Zakochany Wrocław” ukaże się w lutym 2011 roku nakładem wydawnictwa EMG.

(informacja nadesłana)