Biografia Josepha Conrada

O Roku Conrada

Artykuły

 • #
  18. Dni Dramaturgii – (E)Migracje. Conrad

  Dni Dramaturgii, organizowana od 2000 roku przez Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu cykliczna impreza, to święto nowych teatralnych tekstów, podczas której publiczność ma możliwość zapoznania się z najnowszą dramaturgią polską i europejską. Na cykl spotkań składają się czytania, debaty, szkice spektakli, pokazy filmowe i rozmowy.

 • #
  ROK CONRADA - pasmo filmowe

  Z okazji Roku Josepha Conrada, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Kino Pod Baranami zapraszają na pokazy produkcji filmowych inspirowanych życiem i twórczością tego niezwykłego pisarza.

 • #
  Konferencja „Conrad nasz współczesny”

  W ramach współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacja Universitas Varsoviensis organizuje z okazji 170. rocznicy urodzin Josepha Conrada konferencję „Conrad nasz współczesny”. Konferencja odbędzie się 14 listopada 2017 roku w warszawskim Teatrze Palladium.

 • #
  Rok Josepha Conrada - interdyscyplinarny projekt Instytutu Polskiego w Düsseldorfie

  Co łączy King Konga z „Czasem Apokalipsy", Andrzeja Wajdę

 • #
  "Jądro ciemności" w Teatrze Starym w Bolesławcu

  Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Bolesławcu zaprasza na kolejne wydarzenie organizowane w ramach obchodów Roku Conrada: spektakl „Jądro ciemności” wg prozy Josepha Conrada, który zostanie zaprezentowany w Teatrze Starym w Bolesławcu (ul. Teatralna 1) w piątek 29 września o godz. 12:00. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Iść za marzeniem, czyli śladami Conrada” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 • #
  „Tajny Agent” dostępny w bibliotece internetowej Wolne Lektury

  Jedna z najlepszych powieści Josepha Conrada, rozgrywająca się nie – jak większość jego utworów – na odległych i egzotycznych morzach, wyspach i lądach, a w samym sercu cywilizacji epoki pary i stali – w wiktoriańskim Londynie.

 • #
  W radiowej Trójce o wycieczkach rowerowych śladami Conrada

  Zapraszamy do wysłuchania materiału poświęconego współorganizowanym przez Instytut Książki oraz Instytut Kultury Polskiej w Londynie i Fat Tire Tours London wycieczkom rowerowym śladami Josepha Conrada odbywajacym się w Londynie w weekendy wrześniowe.

 • #
  Ruszyły wycieczki rowerowe po Londynie śladami Josepha Conrada

  Jaki był Londyn, w którym żył Joseph Conrad i jaka była jego droga od marynarza do jednego z najwybitniejszych pisarzy XX wieku? Odpowiedzi na te pytania poznają mieszkańcy brytyjskiej stolicy, którzy wybiorą się na wycieczkę rowerową śladami Conrada zorganizowaną przez Instytut Książki i Instytut Kultury Polskiej w Londynie.