Biografia Josepha Conrada

O Roku Conrada

Artykuły

 • #
  „Tajny Agent” dostępny w bibliotece internetowej Wolne Lektury

  Jedna z najlepszych powieści Josepha Conrada, rozgrywająca się nie – jak większość jego utworów – na odległych i egzotycznych morzach, wyspach i lądach, a w samym sercu cywilizacji epoki pary i stali – w wiktoriańskim Londynie.

 • #
  W radiowej Trójce o wycieczkach rowerowych śladami Conrada

  Zapraszamy do wysłuchania materiału poświęconego współorganizowanym przez Instytut Książki oraz Instytut Kultury Polskiej w Londynie i Fat Tire Tours London wycieczkom rowerowym śladami Josepha Conrada odbywajacym się w Londynie w weekendy wrześniowe.

 • #
  Ruszyły wycieczki rowerowe po Londynie śladami Josepha Conrada

  Jaki był Londyn, w którym żył Joseph Conrad i jaka była jego droga od marynarza do jednego z najwybitniejszych pisarzy XX wieku? Odpowiedzi na te pytania poznają mieszkańcy brytyjskiej stolicy, którzy wybiorą się na wycieczkę rowerową śladami Conrada zorganizowaną przez Instytut Książki i Instytut Kultury Polskiej w Londynie.

 • #
  Z Berdyczowa w szeroki świat

  Taki tytuł nosi spotkanie poświęcone życiu i twórczości Josepha Conrada, które odbędzie się we Lwowie (Ukraina) w dniu 15 września 2017 roku o godz. 13:00 w Sali Błękitnej Pałacu Potockich.

 • #
  OBRAZY Z CONRADA

  W poniedziałek 4 września w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się drugie spotkanie ogólnopolskiego Festiwalu OBRAZY Z CONRADA, organizowanego w ramach Roku Josepha Conrada Korzeniowskiego.

 • #
  Ogólnopolski konkurs dla młodzieży „Szeroki CON-TEKST”

  Zachęcamy młodzież ponadgimnazjalną do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Szeroki CON-TEKST” ogłoszonym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku. Opowiadania, filmy lub zdjęcia inspirowane życiem i/lub twórczością Josepha Conrada-Korzeniowskiego można przesyłać do końca sierpnia.

 • #
  Śladami Conrada – cykl audycji w radiowej Dwójce

  Zachęcamy do słuchania audycji radiowych poświęconych Josephowi Conradowi powstałych w związku ze 160. rocznicą urodzin słynnego pisarza.

 • #
  Rozpoczął się ogólnopolski Festiwal "Obrazy z Conrada"

  Prawykonaniem utworu Krzesimira Dębskiego "Against Nothingness" w czwartek 20 lipca w Centrum Kultury Wilanów zainaugurowano ogólnopolski Festiwal "Obrazy z Conrada". Zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej impreza potrwa do 26 listopada br.