Przyznano Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego 2017

04.10.2017
#
  • statuetki Koziołka Matołka dla laureatów Nagrody im. K. Makuszyńskiego

29 września podczas uroczystej gali w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu poznaliśmy tegorocznych laureatów 24. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Statuetkę Koziołka Matołka otrzymała Kasia Nawratek za książkę „Bartek, Kresek i całkiem zwyczajny początek” (wyd. Ezop). Wyróżnienia otrzymali: Andrzej Marek Grabowski za książkę „Dziewczynka ze srebrnym zębem” (wyd. Media Rodzina) i Marcin Szczygielski za książkę „Teatr niewidzialnych dzieci” (Instytut Wydawniczy Latarnik).

W tym roku po raz drugi przyznana została także Nagroda Czytelników. Otrzymał ją Marcin Szczygielski. Wpływ na ostateczny wynik Nagrody Czytelników miały głosy oddane przez uczniów szkół podstawowych noszących imię Kornela Makuszyńskiego z całej Polski oraz trzech szkół z Oświęcimia, a także głosy oddane w głosowaniu internetowym oraz głosowaniu na specjalnie do tego przygotowanej tablicy w Bibliotece. W ramach współpracy do szkół przesłaliśmy 150 egzemplarzy książek nominowanych, a książki przeczytało i swój głos oddało prawie 1000 młodych czytelników.