Biografia Josepha Conrada

O Roku Conrada

Artykuły

 • #
  Rok Josepha Conrada - interdyscyplinarny projekt Instytutu Polskiego w Düsseldorfie

  Co łączy King Konga z „Czasem Apokalipsy", Andrzeja Wajdę

 • #
  "Jądro ciemności" w Teatrze Starym w Bolesławcu

  Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Bolesławcu zaprasza na kolejne wydarzenie organizowane w ramach obchodów Roku Conrada: spektakl „Jądro ciemności” wg prozy Josepha Conrada, który zostanie zaprezentowany w Teatrze Starym w Bolesławcu (ul. Teatralna 1) w piątek 29 września o godz. 12:00. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Iść za marzeniem, czyli śladami Conrada” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 • #
  „Tajny Agent” dostępny w bibliotece internetowej Wolne Lektury

  Jedna z najlepszych powieści Josepha Conrada, rozgrywająca się nie – jak większość jego utworów – na odległych i egzotycznych morzach, wyspach i lądach, a w samym sercu cywilizacji epoki pary i stali – w wiktoriańskim Londynie.

 • #
  W radiowej Trójce o wycieczkach rowerowych śladami Conrada

  Zapraszamy do wysłuchania materiału poświęconego współorganizowanym przez Instytut Książki oraz Instytut Kultury Polskiej w Londynie i Fat Tire Tours London wycieczkom rowerowym śladami Josepha Conrada odbywajacym się w Londynie w weekendy wrześniowe.

 • #
  Ruszyły wycieczki rowerowe po Londynie śladami Josepha Conrada

  Jaki był Londyn, w którym żył Joseph Conrad i jaka była jego droga od marynarza do jednego z najwybitniejszych pisarzy XX wieku? Odpowiedzi na te pytania poznają mieszkańcy brytyjskiej stolicy, którzy wybiorą się na wycieczkę rowerową śladami Conrada zorganizowaną przez Instytut Książki i Instytut Kultury Polskiej w Londynie.

 • #
  Z Berdyczowa w szeroki świat

  Taki tytuł nosi spotkanie poświęcone życiu i twórczości Josepha Conrada, które odbędzie się we Lwowie (Ukraina) w dniu 15 września 2017 roku o godz. 13:00 w Sali Błękitnej Pałacu Potockich.

 • #
  OBRAZY Z CONRADA

  W poniedziałek 4 września w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się drugie spotkanie ogólnopolskiego Festiwalu OBRAZY Z CONRADA, organizowanego w ramach Roku Josepha Conrada Korzeniowskiego.

 • #
  Ogólnopolski konkurs dla młodzieży „Szeroki CON-TEKST”

  Zachęcamy młodzież ponadgimnazjalną do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Szeroki CON-TEKST” ogłoszonym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku. Opowiadania, filmy lub zdjęcia inspirowane życiem i/lub twórczością Josepha Conrada-Korzeniowskiego można przesyłać do końca sierpnia.