Charlie Bone i magiczna kula

29.01.2007 Jenny Nimmo
Zielona Sowa
Kraków, styczeń 2007
Tłumaczenie: Krystyna Ociepa
ISBN 978-83-7435-337-3
320 stron
150 x 210
okładka miękka

Charlie Bone ma nadzieję, że nowy semestr w Akademii Bloora nie przyniesie zbyt wielu niemiłych niespodzianek. W szkole pojawia się jednak Henry Yewbeam - niezwykle podobny do Charliego chłopiec, przeniesieniony w czasie z 1916 roku z pomocą magicznej kuli.

Na niezwykłego podróżnika czyhają złośliwe wiedźmy - ciotki Charliego - i rodzina Bloorów, która obawia się Henry’ego. Charlie i jego przyjaciele postanawiają pomóc zagubionemu chłopcu.

Druga część serii Dzieci Czerwonego Króla to książka niezwykle frapująca - mroczna, zabawna, aż trzeszczy od magii. Jenny Nimmo ponownie zaprasza nas do spotkania z sympatycznym Charliem, poczciwą babcią Jones, zawadiacką Olivią Vertigo, uzdolnionym Fideliem Gunnem i całą ferajną obdarzonych dzieci.

Przekonajcie się, że Akademia Bloora kryje w sobie jeszcze mnóstwo tajemnic! Jenny Nimmo (ur. 1944) – mieszka w Walii w starym młynie wodnym, producent dziecięcych programów telewizyjnych, autorka książek dla dzieci (najsłynniejsze z nich – obok serii Dzieci Czerwonego Króla – to: trylogia The Snow Spider, Griffin’s Castle, Tatty Apple); pisze ręcznie, nie używa komputera; dzień zaczyna od nakarmienia swoich kurczaków, królików i kotów; tworząc historie, inspiruje się własnym dzieciństwem i przygodami swoich pociech; ma męża i trójkę dzieci.
„The Guardian” napisał o niej: „W każdej książce Jenny Nimmo oferuje nam coś świeżego i zaskakującego. Historie, które opowiada, są ekscytujące; słowa, jakich używa – niezwykle oryginalne. Jej pisarstwo sprawia czytelnikom nieustającą frajdę”.