Recenzenci do piór

13.10.2016
#
  • fot. Instytut Książki


Z przyjemnością, po wakacyjnej przerwie przyznajemy nagrody za najlepsze recenzje otrzymane z Dyskusyjnych Klubów Książki - dla dorosłych: dla pani Jolanty Domagały z Chęcin, za porównawczą recenzję powieści Joanny Bator Ciemno, prawie noc i Małgorzaty Wardy Dziewczynka, która widziała zbyt wiele, dla pana Jakuba Leśniaka ze Strzyżowa, za omówienie Ziarna prawdy Zygmunta Miłoszewskiego (W.A.B., 2014), po raz kolejny gratulujemy doskonałej formy literackiej pani Zycie Brysacz z Zambrowa, tym razem ujawnionej w recenzji Gestów Ignacego Karpowicza (Wydawnictwo Literackie, 2013), i pani Gabrieli Kansik z Olesna, równiez potwierdzającej swój status superrecenzentki w omówieniu Modlitwy za Owena, Johna Irvinga (tł. M. Iwińska i P. Paszkiewicz, nowe wydanie Prószyński i S-ka, 2016).

Młodzież nagradzamy aż siedmiokrotnie: Kasię Lisowską ze Stąporkowa, za recenzję B. C. Cherry Kochając pana Danielsa (tł. K. A. Dyrek, Wydawnictwo Filia 2015), Kingę Maszewską z Libuszy, za podwójny wysiłek włożony w recenzję Małgorzaty Wardy 5 sekund do Io (Media Rodzina 2015) i 110 ulic Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk (Nasza Księgarnia, 2011), po raz kolejny gratulujemy Kasi Bojaryn z Aleksandrowa w woj. lubelskim, za recenzję Tetrusa Kazimierza Szymeczki (Literatura, 2015), Kacprowi Milewiczowi z Żagania, za Czekając na Gonza D. Cousins (tł. D. Ciesla-Szymańska, Wydawnictwo YA!, 2016) i Piotrowi Cesarzowi z Rzeszowa, tym razem za Michaela Vey. Więźnia celi 25, R. P. Evansa (tł. P. Sawicki, Fabryka Słów, 2013).

Nagrody wydawnictw Karakter, Czarne, Media Rodzina, Muza, Akapit Press, Czytelnik i Wydawnictwa Literackiego, jak też drobne niespodzianki dla recenzentów i moderatorów od Instytutu Książki - prześlemy na adresy Dyskusyjnych Klubów Książki pocztą.

Gratulujemy, a ociągających się zapraszamy do współpracy.